ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10952300
*
nr 1095 2300
Spegel
Björk, 51x32
Utrop:
400 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 mars 2017
kl 19:22:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/3 18:56:48
1
150 kr
13/3 19:16:25
2
150 kr
13/3 19:16:25
1
150 kr (Budbetjänt)
13/3 19:17:05
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1095 2300
Spegel
Björk, 51x32
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 mars 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/3 18:56:48 | 1 | 150 kr |
| 13/3 19:16:25 | 2 | 150 kr |
| 13/3 19:16:25 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
| 13/3 19:17:05 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.



